EMITT Fuarı Katılımcılarını Misafir Ettik


EMITT Fuarı Katılımcılarını Misafir Ettik

Türkiye ve dünya genelinde 64.350 profesyonel turizmciyi ağırlayan EMITT fuarı, 77.750 tatilcinin de katılımıyla toplam 142.100 kişi tarafından ziyaret edildi. 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında 19’uncusu düzenlenen EMITT Fuarı, kongre turizmi, kış ve outdoor sporları turizmini de gündemine alarak turizm fuarcılığında yeni bir ilke imza attı ve gerek profesyonel ziyaretçi gerekse tatilci ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırarak tamamlandı. 71 ülke ve 4.550 kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla gerçekleşen 19 EMITT Fuarı, 64.350’si profesyonel, 77.750’si tatilci olmak üzere toplam 142.100 kişi tarafından ziyaret edildi.
Her geçen yıl çok daha geniş bir katılıma sahne olan EMITT’in 19’uncu organizasyonu yine büyük bir dünya sahnesi haline geldi. İtalya, Bahreyn, İngiltere, Bulgaristan, Rusya, Hırvatistan, Brezilya, Slovenya, Moğolistan, Beyaz Rusya, Özbekistan, Letonya, Karadağ, Almanya, Makedonya, Mauritus, Azerbaycan, Mısır, Fransa, Tunus, Yunanistan, Vietnam, Maldivler, Hindistan, Kore, Lübnan, Güney Afrika, Tayland, Seyşeller, Malta, Yemen, Gürcistan, Arjantin, Küba, Kuveyt ve İran’ın da aralarında bulunduğu 71 ülke dev organizasyonda yer aldı.
Dünya turizmcileri EMITT’te buluştu
Şenlik havasında geçen EMITT Fuarı’na profesyonel katılımcı profilinin yüzde 11’ini acentalar ve tur operatörleri, yüzde 17’sini oteller ve tatil köyleri, yüzde 12’sini yabancı katılımcılar, yüzde 24’ünü belde ve birlikler, yüzde 3’ünü Rent a Car, havayolu, yat ve kara taşımacılığı profesyonelleri, yüzde 2’sini ulusal ve uluslararası basın, yüzde 3’ünü eğitim ve kültür profesyonelleri, yüzde 7’sini eko, sağlık ve golf turizmi profesyonelleri, yüzde 5’ini iş dünyası ve kongre turizmi profesyonelleri, yüzde 5’ini okul, restoran ve ekipman profesyonelleri, yüzde 2’sini teknoloji, rezervasyon ve bankacılık profesyoneleri ve yüzde 9’unu ise çeşitli sektörlerden profesyoneller oluşturdu.
İlk EMITT Fuarı’nın 1999 yılında gerçekleştiğini ifade eden Ekin Fuar A.Ş. Direktörü Hacer Aydın, o dönem profesyonel ziyaretçi sayısının 8.589 kişi olduğunu, her yıl büyük adımlarla büyüyen EMITT’in yıllardan bu yana ise dünyanın önde gelen turizm profesyonellerin buluştuğu küresel bir platform haline geldiğini belirterek yerli ve yabancı turizm profesyonelerinin bu yıl da önemli anlaşma ve işbirlikleri gerçekleştirdiğini kaydetti.

emitt-fuari fuar EMITT Fuarı Katılımcılarını Misafir Ettik emitt fuari

Bir önceki yazımız olan Dünya Genelinde Seyahat Sayısı Arttı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.