Tek başına tatile çıkmak


Tek başına tatile çıkmak

Birçok insan tatile hep birileriyle; en yakın arkadaşıyla, sevgilisiyle, ailesiyle çıkmak ister. Fakat artık günümüzde tek başına tatile çıkanların sayısı oldukça fazla. İnsanların bu tatil serüvenlerinde yalnız kalmalarının dezavantajı olduğu kadar avantajları da olduğunu söylemek mümkün. Bağımsız bir şekilde hareket edeceğiniz, sadece kendi kararlarınızı kendinizin aldığı tek başına tatil hayal edin. Yanlışıyla doğrusuyla tüm tecrübeleri kendiniz kazanacaksınız.

1. Aşırı derecede utangaç ve çekingen misiniz?
2. Bir restoranda yalnız başınıza yemek sizi rahatsız eder mi?
3. Alışverişlerinizde genelde hep yanınızda birisinin yanınızda olmasını mı istersiniz?
4. Karar vermeden önce, hep birilerinin fikirlerini soranlardan mısınız?
5. Temel aritmetik konusunda başarısız olanlardan mısınız?
6. Yön ve yer bulma konusunda başkalarına bağımlı mısınız?
7. Kendinizi koruma ve sorunlarla başa etme konusunda zayıf mısınız?
8. Planlarınızın sonuçları farklı şekilde ortaya çıkarsa bu moral olarak sizi yıpratır mı?
9. Bilmediğiniz bir yerde yürümek, tanımadığınız bir ortamda bulunmak sizi rahatsız eder mi?
10. Yalnız başına film bile seyredemeyenlerden misiniz?

Eğer yukarıda sayılan sorulardan bir tanesine bile evet demek durumunda hissettiyseniz kendinizi, tek başına tatile çıkmadan önce oturup bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü tek başına tatil ile alakalı bilinmesi gereken tek bir kavram vardır, aslında buna en temel kavram da diyebiliriz. Bu  da “her an, sürekli olarak, her yerde yalnız başınızasınızdır”. Elbette şartlar değişebilir ve insanlarla tanışabilirsiniz gittiğiniz yerlerde. Ancak genel olarak yapılacakların çoğunda, yalnız kalacağınızı bilmek durumundasınız.

İnsanlar eğer bir tatil yerinde yanında yakınları varsa dışarıda ki insanlarla daha az sosyal olup daha az kişiyle tanışıyorlar. Fakat bu durum yalnız gezginler için tam tersi olup birçok insanla tanışabildiği gibi farklı kültürdeki insanları daha yakından keşfedebiliyor. Tek başına tatil yapanların sayısı artmaya başladıktan sonra git gide turizm sektörü de bu yönde bir eğilim göstermeye başladı. Artık birçok otel tek kişilik oda kapasitelerini artırırken tur firmaları tek başına tatil yapanlara farklı ayrıcalıklar tanımaya başladı. Sizde tek başına tatil yapmaktan çekinmeyin. Unutmayın bu seyahatiniz çok daha farklı olacak!

tek başına tatil tek başına tatil Tek başına tatile çıkmak tek basina tatil

Tek Başına Tatile Çıkmak

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daireler ve Evler

info@vuusuites.com
0533 666 6737      0536 892 3589      0850 840 7063      Faks: 0850 840 7063